KONST / Litografier / Litografi 13767048
nr 1376 7048
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Litografi, Oldenburgs Studio (Ghost edition). Signerad, numrerad 3/19. Bladets mått: 100x127 cm, oramat löst blad
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:52:48
28/1 19:12:01
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt